Cvičíte jógu a cítíte, že jen ásany vás poslední dobou neuspokojují?

Toužíte poznat něco hlubšího, co není běžným zrakem vidět?

Jste připravené poznat souvislosti mezi fyzickým tělem a čakrami?

Pak právě pro vás jsem připravila online kurz s názvem:

Čakra jóga - 7týdenní cesta

Vydejte se se mnou na cestu, během které se naučíte, jak vnímat své tělo a rozumět signálům, které vám vysílá.

Co se v kurzu naučíte?

Poznáte souvislosti mezi fyzickým a jemně hmotným tělem, ve kterém se nacházejí čakry. Každá čakra ovlivňuje náš život a my ji můžeme pomocí jógy, barev, manter, jídla a afirmací uvést do rovnováhy.

Naučíte se nacítit na 7 hlavních čaker pomocí jógových cviků, kdy každý týden najdete v členské sekci video na téma dané čakry. Věřím, že pomocí fyzického těla a prožitků, které budete při cvičení mít, leccos pochopíte.

Naučíte se relaxovat a zapojovat pravou hemisféru (tvořivé centrum) tím, že každý týden si vymalujete jednu čakrovou mandalu.

Každý týden si uvaříte jedno chutné a zdravé jídlo. Jak uvnitř, tak navenek aneb ve zdravém těle zdravý duch.

Program trvá 7 týdnů. Každý týden se budeme věnovat 1 čakře:

1. Kořenová čakra

Jsem tady a teď.

 

2. Křížová čakra

Pluji životem.

 

3. Čakra solar plexu

Vím, co chci.

 

4. Srdeční čakra

Miluji a jsem milovaná.

 

5. Krční čakra

Jsem upřímná.

 

6. Čakra třetího oka

Já vím.

 

7. Korunní čakra

Jsem součástí všeho.

 

Plán pro každý týden je následující:

Pondělí

Jógové video

Jógové video v délce 20 - 30 minut zaměřené na čakru daného týdne.

První týden se můžete těšit na cvičení ke kořenové čakře, poté křížové, solar plexu, srdeční, krční, čakry třetího oka a poslední týden video na korunní čakru.

Úterý

Recept

Recept na zdravé jídlo nebo nápoj od nutriční specialistky Štěpánky Čápové. Štěpánka připravila lahodná jídla, které obohatí váš jídelníček a dodají vašemu tělu důležité vitamíny a minerály.

Recepty jsou vybrané pečlivě tak, aby podpořily zdraví čakry, kterou budeme vždy ten daný týden studovat. Jsou ve formátu PDF, takže si je můžete vytisknout a dát třeba na ledničku nebo založit.

Středa

Meditace

Důležitou součástí jógy je nejenom fyzické cvičení, ale také meditace. Proto každý týden najdete v členské sekci jednu meditaci k dané čakře. Meditace jsou ve formátu MP3.

K meditaci potřebujete klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit. Během poslechu se uvolníte a zharmonizujete danou čakru.

Čtvrtek

Tipy

Čakry a souvislosti v každodenním životě.

Zde vám příběhem nebo videem ze svého života ukážu pár tipů, jak se můžete v běžném dnu, kdy třeba ani necvičíte nebo nemeditujete, naladit na čakry a uvést je do rovnováhy.

Pátek

Mandala

Omalovánka mandaly k dané čakře. Tyto krásné mandaly pro vás namalovala Tereza Štastná.

Ke konci týdne si vezmete pastelky a pustíte uzdu své fantazii. Použijete barvy, které vás zrovna napadnou a budete se při tom soustředit na danou čakru. Pěkně se při tom zrelaxujete a odpočinete si od každodenních starostí.

Víkend

Uvědomění, myšlenky, nápady

Pokud jste přes týden nestihly některý úkol, můžete to dohnat v sobotu nebo neděli.

Jste pilné studentky a máte vše splněno? Zacvičte si jógové video ještě jednou nebo si vezměte deníček a napište si vše, co vás ten týden k dané čakře napadlo a co jste si uvědomily.

Co říkají o programu ženy, které se na cestu vydaly minulý rok?

Ahoj Marti, kurs čakra jógy jako takový byl pro mě velkým přínosem. Přišel v pravý čas a moc jsem si ho užila :) Přiměl mě cvičit opravdu pravidelně. Byť v úvodu stálo, že si máme sestavu k dané čakře zacvičit aspoň 1x týdně, většinou se mi dařilo cvičit každý den, někdy i vícekrát :-), obzvlášť když jsem cítila, že se v dané oblasti mám kam fyzicky posouvat a na čem v oblasti psychiky pracovat. Bylo to hodně o uvědomění si souvislostí dané čakry s oblastmi života - jak zdravotními, tak duchovními. Recepty byly lákavé, chutné, mandalky příjemné, postřehy ze života mnohdy fascinující! Hodně jsem si užívala a ještě pořád příležitostně užívám nejen cvičení, ale i meditace. Ty se ti, Marti, moc povedly! Ráda naslouchám Tvému hlasu a nechám se vést, ať už při cvičení, tak při meditaci. Na závěr kursu jsem si pro sebe udělala osmý, takový "shrnující" týden, kdy jsem každý den cvičila na jednu čakru s oblečením v barvě dané čakry, vařila doporučené jídlo, nosila po kapsách kamínky, poslouchala příslušnou meditaci a vybarvovala znova připravenou mandalku. To bych doporučila účastnicím dalšího kursu po absolvovaných 7 týdnech udělat také, bude-li se jim ten nápad líbit. Marti, moc se mi líbí, že to děláš celým srdcem, upřímně, že do toho dáváš vše, co umíš a znáš. Ať tě na Tvé cestě, po které kráčíš, provází Ti správní lidé a obohacujete se navzájem o své dary. S láskou a vděčností Zuzka
Zuzana Klimešová
Ahoj Marti, pre mňa to bolo také zkľudnenie - len podložka, ja a tvoj hlas. A ešte hlboké sústredenie, pretože som si povedala, že vyskúšam cvičiť len podľa sluchu, so zatvorenými očami ... bolo to silné, upokojujúce a motivačné. Ďakujem.
Monika Gahérová
I když jsem nemohla, z důvodu úrazu mé dcery, od 4 týdne s Vámi pokračovat, vše jsem dohnala po od poloviny ledna... Velmi jsem si oblíbila Vaše meditace, právě kvůli Vašemu uklidňujícímu hlasu, taktéž videa ze cvičením jsou stále na mém pravidelném seznamu... Skončila jsem kurz poslední týden v únoru a od té doby se k nim vracím dle toho, na které cvičení mám chuť.... Za mne mohu jen a jen doporučit a věřím, že nové ženy, které se přihlásily do další výzvy budou stejně spokojené, jako já... Docházela jsem 1x týdne na power jógu, ale teď se přiznám, že si raději zacvičim dle Vašich videí a na hodiny power jógy již nedocházím a cítím i vetsi přínos pro mě , při svých soukromých cvičeních s Vámi, v domácím prostředí. Jen a jen sama pozitiva. Děkuji Marti. ❤️
Zuzana Lukešová
Milá Martino, ještě jednou bych Vám ráda poděkovala za úžasný kurz čakra jógy. Stále to všechno vstřebávám, přemýšlím a propojuji. Cvičení bylo skvělé, nové pozice mě velmi bavily, byla jsem natěšená, jak je zvládnu. Dokonce zbytek rodiny zkoušeli svoje možnosti těla také, hodně se u toho bavili. To jsem si říkala, že je to možná právě zábavná cesta k józe. Hodně mě bavilo poznávání jednotlivých čaker a jejich propojení s tělem, to je neskutečná věc, která neskutečně funguje. Spoustě věcí jsem konečně porozuměla, třeba proč mě bolí břicho, když mě něco trápí. Je to úžasné a jsem Vám vděčná za toto poznání. A taky vím, co dál. Mám v plánu si celý kurz zopakovat v létě na chatě se spoustou času. Jen já, příroda a jóga. Co den, to jedna čakra, se vším, co k tomu patří - cvičení, meditace, jídlo, barvy, vůně, vše. Těším se a snad mi to nic nepřekazí. A teď přes Vánoce si chci dát taky malé opakování, i když s rodinou a povinnostmi a prací to nebude tak dokonalé. Děkuji!
Iveta Š.

Kdo vás bude 7týdenní cestou provázet?

Jmenuji se Martina Doubková a jógu učím 13 let. Posledních 5 let se věnuji projektu Jóga Doma, což je místo, kde pro vás tvořím jógová videa a meditace, abyste se mohli věnovat józe v pohodlí svého domova.

Ráda zkoumám souvislosti mezi fyzickým tělem a duchovnem. Fascinuje mě, jak je naše tělo moudré a ukazuje nám, na co se v životě máme zaměřit, abychom se cítili lépe.

Co vám program přinese?

 • 1
  Díky jógovým videím se naučíte vnímat svoje tělo.
  Začnete si uvědomovat reakce vašeho těla v různých ásanách. Zjistíte, že třeba máte hodně ztuhlé kyčle. U druhé čakry se dozvíte, že zatuhlá místa v této oblasti můžou znamenat problémy v partnerství a v tom, jak přistupujete k sobě jakožto ženě. Elementem této čakry je voda, což znamená nelpění a pouštění věcí nebo lidí ze svého života, když nám už nepřináší radost. Video k této čakře tedy bude zaměřené na protažení této oblasti a uvolnění napětí.
 • 2
  Afirmace na konci každého videa vám pomůžou vytvářet nová přesvědčení.
  To, co říkáme, ať už v duchu nebo nahlas, se projeví na naší reality. Naučím vás, co si říkat u každé čakry, abyste tuto oblast pomohly uzdravit.
 • 3
  Naučíte se připravit nová zdravá jídla.
  Jak už jsem zmínila výše, tak slova ovlivňují to, jak se cítí naše tělo. Stejně důležité také je, jakou potravu přijímáme. Každé jídlo má svoji barvu a energii, která vám pomůže zharmonizovat danou čakru. Štěpánka pro vás připravila úžasné recepty. Stačí když uvidíte u každého receptu její krásné fotky a už se vám budou sbíhat sliny. Představte si ten báječný pocit, když si zacvičíte podle videa a pak se odměníte výborným nápojem nebo jídlem. Vaše tělo se bude tetelit blahem.
 • 4
  Budete meditovat
  Každý týden najdete v členské sekci novou meditaci, kterou můžete poslouchat denně. Stačí si dát na mobil sluchátka a najít si klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit. Meditace jsou důležitou součástí jógové praxe. Jak už v dávných textech napsal Patanjali, tak ásany jsou jen jednou osminou z celku, který nazývá Jóga Sútry. A tak je nezbytné se zaměřit i na další díl skládačky a tou jsou právě meditace. V tomto případě se bude jednat o řízené meditace, kdy budete poslouchat můj hlas a já vás povedu. Stačí jen poslouchat a vnímat, jak slova působí na tělo a danou čakru. Odpočinete si, načerpáte energii a získáte nový pohled na svůj život.
 • 5
  Vymalujete si mandalu
  Někdy je těžké vyjádřit se. Říct to, co cítíme, co nás trápí, dostat ze sebe ven myšlenky a slova. Kolikrát ani nejde to, abychom si psaly deník. A tak jsem poprosila Terezku Šťastnou, aby pro vás vytvořila sedm mandal - ke každé čakře jednu. Vezmete si ořezávátko, dáte do pucu barevné pastelky, zaměříte se na danou čakru a vybarvíte ji. Necháte se unášet na vlně kreativity a "vybarvíte" ze ze svých pocitů a emocí. A pak si své dílo dáte třeba na lednici :)

Čakra jóga startuje již brzy. Vydejte se na 7týdenní cestu:

Hlásit do programu se můžete do půlnoci 9. května 2021. Zbývá ještě:

Kolik stojí Čakra jóga?

 • 7 jógových videí
  Cvičení, které protáhne a posílí vaše tělo. Na konci každé relaxace afirmace pro harmonizaci dané čakry.
 • 7 receptů
  Výborná a zdravá jídla pro výživu fyzického těla.
 • 7 meditací
  Nahrávky pro relaxaci a načerpání energie.
 • 7 inspirací
  Rady a tipy pro bězný život.
 • 7 mandal
  Nádherné antistresové omalovánky, které vás navedou na kreativní vlnu.
 • Moje podpora po celou dobu kurzu.
  Tajná facebooková skupinka pro členky kurzu, kde jsem každý den pro vás.

To vše za zaváděcí cenu 4200 Kč,

která platí do čtvrtka 6. května 2021.

Nyní můžete ušetřit 700 Kč.

7 nejrychlejších žen získává DÁREK - čakrový náramek :)

Od 7. května bude Čakra jóga za 4900 Kč a v neděli o půlnoci

9. května bude vstup do kurzu uzavřen.

V pondělí 10. května vykročíme na cestu.

Možná vás ještě napadá:

 • Jsou cvičící videa vhodné začátečníky? Nikdy jsem jógu necvičila, zvládnu to?
  Videa nejsou pro ženy jógou nepolíbené. Předpokládá se znalost základních ásán (cviků) jako například bojovníci, trojúhelník, prkno, pozdrav slunci apod. Videa jsem nenatáčela se zaměřením na detailní popisky jednotlivých cviků. Chtěla jsem, aby cvičení plynulo lehce a vy se mohla soustředit více na ten vnitřní prožitek - na svoje myšlenky a pocity a ne na to, zda máte správně ruku nebo nohu.
 • Co když nebudu stíhat? Můžu se vrátit k jednotlivým týdnům zpětně?
  Ano, můžete, nic nezmizí. Kurz se bude sice otevírat postupně týden po týdnu, ale když dojdete ke druhému týdnu, stále máte přístup i k prvnímu týdnu atd. Program je váš napořád. Kdykoliv v budoucnu se k němu můžete vracet.

Jak bude kurz probíhat?

 • V pondělí 10. května dostanete email s odkazem do členské sekce k prvnímu týdnu, kde vás čeká kořenová čakra. V pondělí na vás bude čekat video, v úterý recept, ve středu meditace, ve čtvrtek tipy a v pátek mandala.
 • V pátek 15. května dostanete email s takovým shrnutím celého týdne, odkazy na vše, co jsme probraly.
 • Pravidelně v pondělí a v pátek tedy můžete čekat email vždy k danému čakrovému týdnu.
 • Každodenní povídání o vašich zkušenostech s čakrami bude probíhat ve facebookové skupince. Takový online ženský kruh :)

Přeji vám příjemnou cestu!

Pokud byste mě potřebovali s čímkoliv kontaktovat, neváhejte, jsem tu pro vás. 

martina@jogadoma.cz

776 783 202