Poštolka hloupá

Dnešní dopoledne:

Jsem natažená na lehátku a vybavuje se mi čas, kdy mi bylo asi 13 let.

Jsem na soutěži Miss Poupě, nebo tak nějak se to jmenovalo. Proč jsem tu? No jako většina malých slečen jsem toužila být modelkou, cestovat, nosit hezké věci, být v časopisech atd.

Měly jsme si vybrat volnou disciplínu a já jsem předtím doma nacvičovala písničku od Ivety Bartošové s názvem Poštolká hloupá. Nevím, jestli jsem zpívala dobře nebo ne, ale byla jsem vybraná ve škole do pěveckého kroužku, tak jsem asi nebyla úplně na odpis. I když teď mi manžel říká, ať raději nezpívám. Tím sice trpí moje ego, ale co, zpívám si, když jsem doma sama. Nějak jsem to zazpívala a co jsme dělaly potom už nevím. Ale ta píseň mi stále zní v uších….

Je tam jedna holka a má neuvěřitelně krásné oči, veliké, modré a dlouhé řasy. Až dodnes jsem tak krásné na nikom neviděla. Úplně se v nic ztrácím a pak…

….najednou už nejsem na 13letá Martina, jsem venku z jejího těla a stojím vedle ní já – nynější Martina. Říkám jí:

Marti, je jedno zda vyhraješ, nebo ne. Jsi krásná uvnitř. Žádní dospěláci ani děti ti nemají právo říkat, zda jsi nebo nejsi dost dobrá podle nějakých měřítek či tabulek. Měj se ráda taková, jaká jsi. Ty sama jsi strůjcem svého života.”

Rozpíná se mi hrudník a nade mnou se objevuje velikánský trychtýř. Na nebi je andílek a do trychtýře hází měkká sametová zelená srdíčka, okolo kterých září zlatá barva. Tyto srdíčka padají do mého sdce a já jsem zalitá láskou. Srdeční čakra dostává výživu, kterou potřebuje.

Lásku k sobě samé.

Mám se ráda taková, jaká jsem.

Můžete otevřít oči. Úplně bylo cítit, jak hrudník povolil,” říká můj terapeut.

Vstávám a cítím se jinak. Cítím, že mé bolavé fyzické tělo je zase o kousek blíž k uzdravení.

Namaste 🙏

Tímto jsem vám všem chtěla říct, že rozhodně nejsem dokonalá a to, že cvičím jógu neznamená, že jsem naprosto zdravá a úplně bez bolesti. Jsem jenom člověk a i já potřebuju pomoc zvenčí a načerpat energii. Opečovávají mě tito lidé: fyzioterapeut (dělá i kraniosakrální terapii a reiki – viz zkušenost, o které vám píšu), homeopatka, paní na TCM, masérka a lektorka pilates. I já řeším různé rodinné i pracovní problémy a nyní se to nebojím ani přiznat. Už jsem unavená být perfekcionistkou, je to strašně vyčerpávající 🙂

Děkuji, že jste dočetli až sem a že jste se mnou.

Posílám vám zelená srdíčka do toho vašeho 💚💚💚

Martina

PS: Chystám pro vás více takových článků z mého každodenního života. Myslím, že je důležité sdílet a obohacovat se navzájem. Napište mi, jaký jste měli den vy. Dolů do komentáře nebo se připojte do uzavřené facebookové skupinky, kterou jsem vytvořila >>>

Více informací nejenom o srdeční čakře najdete v mém e-booku. Klikněte na obrázek ⬇⬇⬇

Martina Doubková

Martina učí jógu 13 let, je maminkou Zuzanky a Gábinky.

Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy.

Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například 7denní jóga výzva pro maminky, Jóga na podporu imunity či Jóga pro pevné a štíhlé tělo najdete zde na webu Jóga Doma.

Komentáře