Poslední 3 měsíce

Přeji vám všem krásné květnové dny. Koukám, že jsem více jak 3 měsíce nenapsala nic na blog. Jsem hodně aktivní na Facebooku a Instagramu a říkala jsem si, že kdo vlastně čte v dnešní hektické době blog, když video je rychlejší.

Ale trochu jsem to přehodnotila, když mi během posledních pár týdnů přišlo pár emailů, kde stálo: Marti, nejsem na sociálních sítích, tak jsem koukala na blog a….Takže mi došlo, že ne každý asi fandí těmto sítím a jsou lidé, kteří blogy ještě čtou. Tak jsem se rozhodla to tady dát do kupy, pro ty z vás, kdo si říkají, co asi ta Martina dělá 🙂

V posledním článku jsem psala, že tvořit zdarma na youtube mě po 6 letech přestalo bavit a že jsem vytvořila Klub Jóga Doma. Tomu se teď nejvíce věnuji, natáčím pro lidi, kteří cvičí pravidelně doma a mají rádi různorodost stejně jako já. Moc mě baví dělat pro členy meditace v přímém přenosu a když se spojíme na Zoom (aby měli šanci i ti, do FB a IG nefandí) je moc fajn se vidět. Jen tak mimochodem, obsah klubu od té doby, co jsem ho v únoru založila se zdvojnásobil a tvoří 50 videí a 5 meditací, takže cena od 1.6. trochu stoupne. Koho to láká, pro více informací klikněte sem >>>

Stále 2x týdně vysílám online lekce ve facebookové skupince a vytvářím i záznamy, takže v červnu budu mít pro vás, kdo raději delší lekce kolem 40min, k dispozici balíček. Ještě nevím, kolik lekcí bude obsahovat. Možná 5?

Minulý týden jsem také spustila už 5. kolo 7týdenního kurzu o čakrách, což mě opravdu moc baví – spojitost mezi tělem a myslí, psychosomatické příčiny našich neduhů a jak je to všechno propojené. Kurz otevřu znovu asi na podzim, ale pokud byste nutně chtěli naskočit do rozjetého vlaku, napište mi email. Jinak čakra e-book je stále k dispozici.

A co se týče učení angličtiny na ZŠ, tak tato roční zkušenost mi stačila, od září už nepokračuju. Když to shrnu, tak učit dospěláky (učím teď i v jedné firmě), to mě baví více. Zkrátka je rozdíl učit někoho, kdo chce a někoho kdo musí. Nechám si pár hodin, abych z toho nevypadla a taky protože angličtinu miluju, však jsem v Anglii strávila krásných 9 let 🙂

Tak to byl můj pracovní život a ten osobní? Už patřím do klubu čtyřicátnic. Je to až neuvěřitelné. A ne, neříkejte mi, že je to jenom číslo. To říká většinou ten, komu 40 ještě nebylo, nebo ten, komu už 40 bylo a rád by vrátil čas 🙂 Takže upřímně, měla jsem trochu depku, divné období trvací asi 2 týdny, kdy jsem opět přehodnocovala, co je důležité, co mi dělá radost a čemu se chci věnovat. Člověk má vždy na výběr a ne nadarmo se říká, že když se chce, všechno jde. „Jen“ nehledat výmluvy, ale cesty.

Měla jsem chuť udělat nějaký rituál, a tak jsem se začala otužovat. Opět se mi potvrdilo, že všechno je jenom v hlavě. Myslela jsem, že budu muset „trénovat“ zkoušet pomalu sprchu atd atd než vlezu do vody. Ale když člověk vědomě dýchá, uvolní tělo a hlavně mysl, jde to. Chodím teď tak 3x týdně do Labe a moc mě to baví.

Také moc ráda běhám 1-2x týdně, mám okruh buď 5 nebo 7 kilometrů. Je fajn propojit jógu, kterou učím uvnitř také s pohybem na čerstvém vzduchu. A kdo ví, možná začnu učit i jógu u nás na zahradě, pokud by byl zájem. Počasí tomu ale zatím moc nepřeje. Nevadí, už máme otevřené studio, tak se těším na osobní setkání tam.

Hledám nějaké místo na podzimní jógový víkend, chtěli byste dobít baterky? Já určitě 🙂

To je myslím všechno, děkuji, že jste dočetli až sem a klidně mi napište, jak se máte vy.

Namaste,

Martina

Martina Doubková
Martina učí jógu 15 let, je matkou 2 dcer. Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy. Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například Jóga na dobré ráno nebo 7denní jóga výzva pro pevné bříško najdete zde na webu Jóga Doma. Martina se také věnuje koučinku, kdy pomáhá ženám odblokovat negativní přesvědčení, která jim brání žít naplněný život. Více informací tady>>>
Komentáře