Kořeny jsou základ

Dnes bych vám ráda trochu přiblížila čakry. Pokud se józe nějaký čas věnujete, určitě vám toto slovo nebude neznámé, ale kdyby přece, tak čtěte dál.

Čakry jsou kola, víry energie, které se točí. Nacházejí se v jemnohmotném těle, takže nejsou vidět. Za celý život se mi nikdy při meditaci nepodařilo, abych ty svoje viděla. Až díky nedávnému osobnímu setkání s Dr. Omanandem ty svoje konečně někdy při meditacích vidím, což je něco nádherného. Dokonce jsem četla, že se dají i měřit a obrázek svých čaker můžete pak na počítači vidět, podobně jako třeba auru.

Poslední dva roky se intenzivně věnuji čakrám a čtu o nich vše, co se mi dostane pod ruce. Zkouším na sobě různé meditace, mantry, cvičení ásan a jsem naprosto ohromena, jak to funguje a sedí. Jsem přesvědčena, že vše, co se nám objevuje na fyzickém těle (nemoce a bolesti), to má původ v našem emočním těle. Aneb, jak jste už určitě někde četli – na nemoce přes emoce.

Doktoři nehledají příčiny, ale jen dávají náplasti. Proto se nemoci často vrací.

Nevěříte? O čakrách se zmiňují už pradávné texty z roku 1000 př.n.l. To už je důkazem toho, že toto učení je opravdu silné a účinné a bylo tu mnohem dříve, než dnešní medicína. Neberte mě špatně, vůbec nic proti dnešním léčebným postupům nemám. Moje první dcera se narodila o 3 měsíce dříve a nebýt doktorů, tak by tu se mnou dnes nebyla. Za to jim budu navěky vděčná.

Co mě čakry naučily?

Díky čakrám a porozumění zákonu přitažlivosti jsem pochopila, proč moje těhotenství bylo rizikové a Zuzanka se narodila dříve než měla.

Pokud člověk pochopí, proč se mu určité věci v životě dějí, tak má vyhráno, protože s tím může něco dělat.

Základních čaker je 7 a ke každé z nich se přiřazuje určitá barva, části těla, nemoci, rostliny, esenciální oleje, hudba, jídlo a v neposlední řadě i různé ásany z jógy.

Kořenová čakra

Nejdůležitější je první čakra muladhara. Ne nadarmo se jí říká čakra kořenová, protože představuje kořeny, základ všeho. Představit si můžete třeba strom. Potřebuje zdravé a pevné kořeny, aby odolal silnému větru nebo bouři. Stejně je to i s lidmi. Potřebujeme někde bydlet, mít zdravé vztahy v rodině a finance. Zkrátka základní lidské potřeby. Pokud je nemáme, těžko budeme mít energii na rozdávání a budeme se usmívat na všechny strany, že?

Jestliže máte například finanční problémy či dluhy, vaše tělo možná bude reagovat tím, že se objeví obtíže s chodidly, koleny nebo zuby. Proč? Chodila mají denně kontakt se zemí a kosti jsou základním stavebním kamenem lidské těla.

Jak můžete čakru zharmonizovat?

  • Cvičte ásany jako například strom nebo bojovníky. Soustřeďte se na chodidla a představujte si, jako byste zapouštěli kořeny do země. V duchu nebo nahlas si říkejte: Miluji svůj život. Jsem v bezpečí. Je o mě postaráno.”
  • Noste při sobě kámen rubín.
  • Oblékněte si něco červeného.
  • Dejte si ke svačině červené jablko, červenou řepu nebo jahody.
  • Dopřejte si pedikúru nebo masáž chodidel.
  • A hlavně – choďte co nejvíce bosky a noste kvalitní obuv – takovou, ve které vaše prsty mají pohodlí a dost místa. Například barefoot boty.

Půlhodinovou sestavu jógy na tuto čakru najdete v mém  e-booku Čakra jóga – příručka pro začátečníky, ve které se dozvíte to nejdůležitější o čakrách a podle dotazníku poznáte, která čakra potřebuje vaši péči.

Pokud byste chtěli jít více do hloubky, možná vás bude zajímat 7týdenní online kurz o čakrách >>> .

Přihlásit se můžete do nedělní půlnoci 28. dubna a v pondělí vykročíme na cestu ⬇⬇⬇

Martina Doubková

Martina učí jógu 13 let, je maminkou Zuzanky a Gábinky.

Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy.

Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například 7denní jóga výzva pro maminky, Jóga na podporu imunity či Jóga pro pevné a štíhlé tělo najdete zde na webu Jóga Doma.

Komentáře