Jaké je vaše proč?

Před pár dny mi paní na lekci říká, že se ke cvičení doma nemůže dokopat, ale že ví, že by to potřebovala.

Není to zvláštní? Čím to je? Hlavně u žen, proč máme tendence si nedopřát něco, co nám dělá dobře a zvláště když víme, že to naše tělo potřebuje? Já vím, ze začátku to může být těžké…doma rozložíte podložku a pak vidíte na zemi prach, tamhle neuklizenou hračku, pak si vzpomenete, že musíte ještě napsat ten email, zavolat tomu a tomu…

Chápu to, doma je zkrátka mnoho věcí, které odvádí naší pozornost.

Nemyslete si, mám to stejně, náš dvojpokojový byt mi moc nepomáhá, a tak cvičím v místnosti, která je obývák, jídelna a dětský pokoj zároveň 🙂

Ale už jsem se naučila to vše okolo ignorovat. Však to vše počká. Teď je čas pro mě, pro mé tělo, pro moji duši.

Zasloužím si to. Zasloužím si, cítit se dobře.

A tak rozložím podložku na zem, dám kolem pár krystalů, které si intuitivně vyberu, zapálím si svíčku nebo aroma lampu, stoupnu si na začátek podložky, zavřu oči a zhluboka se nadechnu…JSEM TADY A TEĎ.

Natočila jsem pro vás video s názvem Jóga se záměrem. V józe se tomu říká sankalpa. Dejte si tedy záměr a začněte.

Věřím, že se potom budete cítit tak skvěle, že zařadíte jógu do svého dne 🙂

Namaste,

Martina

Martina Doubková

Martina učí jógu 12 let, je maminkou Zuzanky a Gábinky.

Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy pro seniory, začátečníky, pokročilé i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy.

Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například 7denní jóga výzva pro maminky, Jóga na podporu imunity či Jóga pro pevné a štíhlé tělo najdete zde na webu Jóga Doma.

Komentáře