Kam zmizela videa z YouTube?

Zdravím všechny čtenáře. Tímto článkem vám chci vysvětlit, proč jsem stáhla skoro všechna videa z YouTube. Kdo je ve facebookové skupince Jóga doma s Martinou, tak víte, o co jde. 2x jsem tam živě vystoupila, vysvětlila jak to cítím a radila se s vámi, co dál. Moc vám za to děkuji, je skvělé mít kolem sebe podporující komunitu.

Udělejte si čaj nebo kávu, je to asi nejdelší článek, co jsem kdy napsala 🙂

Kdo z vás podniká, tak ví, že občas přijde čas, kdy člověk přehodnocuje vše, co kdy vytvořil. Ptá se, zda je šťastný, zda to, co dělá, mu dává nějaký smysl a přináší radost. Já jsem právě poslední dobou cítila, že váha dávání a přijímání není v rovnováze. Vše vzalo rychlý spád po jednom třídenním tréninku, kdy jsem si uvědomila, že už takhle nemůžu dál.

Za posledních 6 let jsem na svém YouTube kanále zveřejnila přes 100 videí. Často se lidé ptali: Proč to proboha dělám? Co z toho mám? Kolik práce to přece zabere a co z toho? Nechtěla jsem to slyšet, jeden čas mě to i bavilo a milé komentáře mě těšily.

Změny nastaly, když teď na podzim přišel druhý lock down a opět jsme s kolegyní musely zavřít studio. Pak jsem měla covid, byla unavená a vyčerpaná ze všeho, cítila se na nic a nevěděla, co bude dál. Snad každá lektorka jógy začala natáčet videa a nabízet online lekce. Nejdřív jsem se snažila držet tempo a přispívat stále na YouTube, ale pak přišel ten trénink a já si řekla dost. Už končím, myslím, že těch 6 let dávání už stačilo a je načase získat energii zpět a věnovat se pouze lidem, kteří jsou ochotni dát i mně něco na oplátku.

Většinu videí jsem přemístila do KLUBU, který bude fungovat na bázi čtvrtletního členství. Každý týden budu jezdit do studia natáčet pro členy nové lekce, aby se nenudili, naučili se nové věci a měli motivaci. Proto říkám, že KLUB není pro každého. Někdo si koupí program za jednorázový poplatek a rád pak podle těch videí cvičí opakovaně. Což je naprosto v pořádku, každý jsme jiný.

Já osobně nemám ráda stereotyp. Ráda střídám různé styly jógy podle nálady a učím se nové věci od ostatních. Nebavilo by mě cvičit stále tu stejnou sestavu, a tak pokud to cítíte stejně, bude vás to v KLUBU bavit.

Můžu vám říct, že vesmír mě opravdu zkouší, jak moc si za tím stojím. Tolik různých reakcí jsem dostala od lidí. Naštěstí je většina pozitivních, což mě utvrzuje v tom, že dělám správnou věc. Ale někdo si stěžuje, že jak jsem mu to mohla udělat, podle čeho teď bude cvičit a že to není fér atd. Milí čtenáři, dovolte mi tedy, abych se zeptala i já vás:

Kolik hodin týdně věnujete tomu, abyste zdarma tvořili něco pro ostatní?

Ono to vypadá, že v dnešní době natáčí videa každý, že stačí vzít mobil a je to. Prosím, jen mě nesrovnávejte s ostatními online lektorkami. Každý máme jiný život. Mně už není dvacet, ani třicet, chodím do práce a mám dvě děti. Musím se svým časem nakládat jinak a více rozumně. Mám rodinu, která mě potřebuje a už nechci trávit večery tím, že budu dvě hodiny stříhat a editovat video, to dám pak na YouTube a budu se stresovat, proč tam nejsou žádné komentáře, nebo je jich tam málo, proč někdo dal palec dolů, co jsem udělala špatně atd.

To už mě nebaví, na to se mám moc ráda a nechci se tím zabývat. Trvalo mi to roky, než jsem k tomu dospěla, ale lepší teď než nikdy. Neříkám, že už v životě nezveřejním žádné video, ale zatím si dávám velkou přestávku. Raději budu tvořit obsah, u kterého vím, že je žádaný a já jsem za něj oceněná. Nyní je čas, abych se soustředila na sebe samotnou a dělala to, co mé srdce cítí.

Někdo mě pochopí, někdo ne. Ale to už je život, člověk se nemůže zavděčit všem. Moc vám děkuji, že jste dočetli až sem. Budu se těšit na ty z vás, kteří budete kráčet se mnou dál.

Nastal nový čínský rok, nový začátek a já vám přeji, ať se rozhodujete svobodně a dáváte se na první místo. Protože jak se říká v letadle:

Nasaďte masku nejdříve sobě, a pak se postarejte o ostatní.

Namaste,

Martina

Martina Doubková
Martina učí jógu 15 let, je matkou 2 dcer. Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy. Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například Jóga na dobré ráno nebo 7denní jóga výzva pro pevné bříško najdete zde na webu Jóga Doma. Martina se také věnuje koučinku, kdy pomáhá ženám odblokovat negativní přesvědčení, která jim brání žít naplněný život. Více informací tady>>>
Komentáře