Jóga bez přestávky

Tak jsem se bavila v létě s jednou paní, která také provozuje pohybové centrum jako já. A obě jsme říkali, že počasí našemu podnikání moc nepřeje. Léto sice je okurková sezóna (s čímž podnikatelé musí počítat), ale letos nebylo ani jaro a po zimě už naskočilo letní počasí. A koncem dubna chodilo méně a méně lidí.

Pro mě, jakožto celkem čerstvou provozovatelku studia, která ho vede prvním rokem, to byl menší šok. Ale tento měsíc nastal velký nárůst nových jogínek, tak se to nějak spraví, věřím, že jo.

Co ale nepochopím, je: Jak je to možné, že ženy dokáží být tolik měsíců bez něčeho, co jim tak prospívá? Jak můžou chodit od září pravidelně na jógu, nebo na jakékoliv jiné cvičení, a pak třeba od května na 3 měsíce nechodit?

Já to mám tak, že bez jógy si svůj život nedokážu představit a když jsem byla nemocná, tak jsem to nemohla vydržet, až vyndám svoji jógamatku 🙂

Proč bych si měla dávat přestávku od něčeho, co:

  1. mě baví,
  2. dělám s radostí,
  3. protahuje krásně celé moje tělo,
  4. posiluje mé tělo,
  5. pomáhá mi „vypnout“ od každodenních starostí,
  6. cítím se potom tak úžasně klidně, odpočatě a nabitá energií?

Důvodů proč cvičit je tolik, tak proč to nechat přes léto být a od září začínat od začátku? Nevím, asi jsme každá jiná. Jedna paní říkala, že bylo moc vedro a druhá na to, že tedy cvičila po ránu aspoň pozdrav slunci. Já jsem si to užívala na chalupě – čerstvý vzduch a vánek – to byla taková nádhera! Vždyť se dá jóga dělat ve stínu, po ránu, navečer… A v létě je to tak krásná změna, když člověk může cvičit venku.

Jaképak výmluvy. Když se chce, všechno jde. Jen jde o to, hledat cestu.

Asi mi napíšete, že v létě si užíváte plavání a jízdu na kole a že na jógu už nezbývá čas. Ale ony i ty ztuhlé nohy z kola by potřebovaly nějaké to jógové protažení.

Musím vás pošťouchnout 🙂 Zkrátka jógu miluju a chci ji šířit dál, protože vím, jak moc pomáhá. Proto vůbec existuje tento web JÓGA DOMA, abych vám to usnadnila a vy mohli pouhým stisknutím značky play se nechat vést mým hlasem.

Zkuste toto video pro začátečníky – slibuju, že se dá dělat za každého počasí 🙏 Martina

Martina Doubková
Martina učí jógu 15 let, je matkou 2 dcer. Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy. Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například Jóga na dobré ráno nebo 7denní jóga výzva pro pevné bříško najdete zde na webu Jóga Doma. Martina se také věnuje koučinku, kdy pomáhá ženám odblokovat negativní přesvědčení, která jim brání žít naplněný život. Více informací tady>>>
Komentáře