6 týdnů poté

Uběhlo 6 týdnů od prvních příznaků covidu, a tak jsem si řekla, že vám napíšu, jak to se mnou pokračuje. Pokud jste nečetli o tom, jak to všechno začalo, klikněte tady >>>

Hodně jsem slyšela od lidí, že dát se zase do kupy dlouho trvá. Že to není jako normální chřipka, ze které se celkem rychle otřepete a jedete dál. A víte co? Nevěřila jsem tomu, ale je to tak.

Začala jsem se cítit špatně o podzimních prázdninách. Následující týden jsem byla na neschopence, protože ani online výuku bych nedala. Když mi bylo lépe, byla jsem ráda, že nemusím do školy a je ta online škola, protože s rouškou bych to ve škole neudýchala. Dlouho jsem se neradovala, protože potom už se do školy šlo.

Díky vládním nařízením nemám půlku třídy, ale třídu celou a to se fakt nedá. Na učení angličtiny, kdy musíte hlas zvýšit na plné pecky, aby vám děti rozuměly i v posledních lavicích, potřebujete hodně energie. A to si normální zdravý člověk ani neumí představit, natož někdo po takové nemoci.

Lidé říkají, no jo, taky mám roušku celý den a musím to nějak dát. Pozor, ale já musím mluvit celou dobu a to dost nahlas. A když pak máte srovnat rozbouřené děti, které se týdny neviděly, to byl zápřah pro moje plíce a na konci hodiny mě bolelo na hrudi. A to tak, že odpoledne, když jsem přišla domů, nemohla jsem popadnout dech a bylo mi nanic.

Druhý den jsem šla k doktorovi, udělal mi všechna možná vyšetření a naštěstí je vše ok. Doktor sám nevěděl, co to může být. Řekl, že covid je tak nová a neprozkoumaná věc, nebo je to ze stresu (já vím 🙂 nebo od páteře (asi bych měla jít na masáž).

Asi za týden už mi bylo mnohem lépe a když jsem si říkala, že už konečně půjdu běhat, opět jsem se cítila nic moc. V čtvrtek mě tak chytly bedra a kříž, že jsem zavolala jedné masérce a modlila se, ať mě vezme. Naštěstí v pátek měla volno. Tak jsem šla nejdříve ráno do studia a natočila pro vás video – hm, nebo spíš pro sebe 🙂 Ale věřím, že se najde i pár lidí, kteří tuto oblast budou chtít protáhnout. Třeba jste to právě vy?

Masáž byla úžasná. Fakt musím chodit pravidelně, dělá mi to tak dobře! V sobotu jsem ještě potom byla rozbolavělá, ale v neděli ráno už mi bylo fajn a zatoužila jsem po běhu v lese. Šla jsem na to! Po 6 týdnech. Běžela jsem opravdu pomalu a opatrně a byla jsem připravená to otočit a vrátit se, kdyby se mi špatně dýchalo. Ale dala jsem svých obvyklých 5 km, za čas mnohem pomalejší samozřejmě, ale to není důležité. Hlavní je to, že jsem si to skvěle užila, udýchala to a druhý den mě ani nebolely nohy.

Přeji vám pohodový zbytek roku a hlavně ve zdraví 🍀

Martina

Martina Doubková
Martina učí jógu 15 let, je matkou 2 dcer. Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy. Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například Jóga na dobré ráno nebo 7denní jóga výzva pro pevné bříško najdete zde na webu Jóga Doma. Martina se také věnuje koučinku, kdy pomáhá ženám odblokovat negativní přesvědčení, která jim brání žít naplněný život. Více informací tady>>>
Komentáře