Místo jógy covid

Milí jogíni, dlouho jsem nic nesdílela, protože mě skolil covid. Někdo si tím projde a ani o tom neví, nebo jen párkrát zakašle. Já jsem si to bohužel vybrala se vším všudy.

Nejdříve začnu zákonem schválnosti.

V říjnu jsme s mojí kamarádkou a kolegyní Lenkou musely zase zavřít studio. Žádné živé lekce nebudou. ZASTAVENÍ ČÍSLO JEDNA.

Rozhodly jsme se zařídit internet, abychom pro vás mohly dělat živá vysílání. A co se nestane, v den realizace mi přestal fungovat mikrofon. Zkrátka jsem zapínala tlačítko, držela, a ono nic 🙁 Odesláno na servis a mají na to 30 dní. Ach jo. Vesmír říká, Martino, brzdi, ani online jóga nebude. ZASTAVENÍ ČÍSLO DVĚ.

Zavřené školy, obě holky doma na online výuce plus já, jakožto učitelka angličtiny také učím online. Je to šíleně náročné, nemůžu a těším se na podzimní prázdniny více než děti. Budu chodit běhat, cvičit a konečně se dám trochu do kupy. Ha, zbožné přání, vesmír říká opět ne a naservíruje mi ZASTAVENÍ ČÍSLO TŘI.

Ve středu jsem si šla ještě zaběhat a ve čtvrtek už jsem se necítila dobře, začalo mě bolet tělo. Nejdříve jsem si myslela, že jsem se nějak přetáhla třeba pak u strečinku, ale v pátek na mě padla hrozná únava a zůstala jsem v posteli. Večer se to rozjelo, bolely mě šíleně bedra, nevěděla jsem, jak mám spát.

Celou sobotu jsem v bolestech, tak bolavé tělo jsem v životě neměla. V noci se mi bolest přesunula do horních zad kolem lopatek. Jako bych dostávala elektrické šoky a celé tělo se mi vždy zatřáslo bolestí. V jeden moment to bylo tak nesnesitelné, že jsem si sedla a najednou nemohla dýchat. Funěla jsem, lapala po dechu, celá se klepala a brečela. Nevěděla jsem, co mám dělat a myslela, že to nedám. Honza chtěl volat sanitku, ale řekla jsem, že ne. Představila jsem si holky a jejich vystrašené oči, kdyby mě vezla záchranka pryč. No ne. Za nějakou dobu to přešlo. Lehla jsem si. Potom to celé ještě jednou, znovu záchvat. Tak jo, pokud to přijde potřetí, jedeme. Potom jsem ležela celá vysílená a dýchala klidně, bylo mi zvláštně. Uvědomila jsem si v ten okamžik křehkost života. Stačí jen zlomek a …. Najednou jsem slyšela zvony. Nevím, co to bylo, zda nějaké halucinace, nebo nějaký časoprostor mezi nebem a zemí. Každopádně se to už neopakovalo, ale vystrašení jsme z toho byli pořádně.

V neděli jsem ležela s bolestmi a rozjel se mi kašel.

V pondělí volám doktorovi, ať mi vystaví žádanku na test. Bolesti zad ustoupily, stále kašlu.

V úterý jsem přišla o čich a mám ucpané dutiny, jako bych měla rýmu, ale nic nevysmrkám. Očuchávám, co se dá a nic. Je to fakt divný pocit.

Ve středu jsem objednaná na test. Nejsem ještě schopná řídit, tak Honza že mě tam vezme. Hodinu před odjezdem ho chytne šílená bolest hlavy a leží na gauči. Co? Teď? Těch zastavení už bylo dost, ne? Vezme si prášek a jedeme. Výtěr nic není, jen mi zaslzí oko. Přeju si, ať jsem pozitivní, protože pokud je to jen „normální“ chřipka a covid mě ještě někdy čeká, tak nevím..

Ve čtvrtek ráno k nám do ložnice přiběhne Gábi celá zpocená, není jí dobře. Má 37.7 za chvíli zvrací. Hmmm, že by? Ve 22:15 mi přijde sms, že jsem pozitivní. Jaké to překvapení.

Dnes se cítím konečně lépe, uvařím oběd, a právě píšu tento článek. Jsem ještě slabá a občas zakašlu, ale lepší se to. V pondělí se na mě děti zase můžou těšit na druhé straně obrazovky. To bych snad už mohla zvládnout.

Teď uvidíme, jak se situace bude vyvíjet u dětí a Honzy.

Těším se, až bude vše za mnou. Až si budu moct zacvičit jógu, natáčet pro pro vás nová videa a hlavně konečně živě vysílat 🙂

Co jsem dělala na podporu imunity? Od začátku příznaků jsem brala liposomální vitamín C of Vitalvibe, Vigantol, zinek a magnézium. Pila jsem hodně vody, jitrocelový a zázvorový čaj, kapala echinacea kapky.

Celé to beru jako pořádnou očistu.

Mé tělo si prošlo všemi nemocemi, které jsem snad kdy měla. Bolesti beder, zad, kašel, dutiny, dokonce jsem měla i aft a malý opar. Všechno v jednom týdnu a kousek. Neuvěřitelné, co je toto za virus.

Přínosy? Přečetla jsem hodně knih, mohla se dívat na oblíbený americký seriál, začala si konečně každý den psát deník vděčnosti a uspořádala si v hlavě spousty myšlenek. A jak se říká, že v nouzi poznáš přítele, tak to platilo teď dvojnásob. Neskutečně mě dojala podpora žen, které jsou u mě na Facebooku v jógové skupince. Moc vám děkuji, že v tom nejsem sama.

Děkuji, že jste dočetli až sem. Pokud chcete vědět, ať spustím živé lekce jógy, sledujte mě na Facebooku, Instagramu a čtěte moje emaily.

Více než kdy jindy vám přeji pevné zdraví a nervy.

Martina

Martina Doubková
Martina učí jógu 15 let, je matkou 2 dcer. Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy. Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například Jóga na dobré ráno nebo 7denní jóga výzva pro pevné bříško najdete zde na webu Jóga Doma. Martina se také věnuje koučinku, kdy pomáhá ženám odblokovat negativní přesvědčení, která jim brání žít naplněný život. Více informací tady>>>
Komentáře