Jóga pro třetí čakru (solar plexus)

Krásný den,

tak tu máme podzim, brzy se stmívá, ubývá světla a ochlazuje se 🍁 S tím, jak se mění příroda, tak i já mám pocit, že někdy na mě sednou chmury, depresivní nálada, nejraději bych zalezla do peřin a nevylezla. Znáte to? Myslím, že nejsem sama.

Co mi pomáhá, abych se získala energii zpět? Moc ráda teď běhám. Jóga už se venku cvičit nedá, a tak zkrátka mám pocit, že se potřebuju pořádně nadýchat čerstvého vzduchu, jelikož jsem pořád někde zavřená. Potom se ráda protahuju (na youtube jsem nedávno dala video pro běžce) a posiluju.

Co se týče posilování, tak se hlavně věnuji zpevňování centra těla, to myslím potřebuje každý z nás, ať už sportujete nebo ne. A pokud ne, o to víc! Jestli máte sedavé zaměstnání a někdy se neuhlídáte a hrbíte se, břišní svaly moc aktivní nejsou a zleniví. Vaše bříško potřebuje sílu, aby udrželo rovná záda.

Zpevněné centrum je spojené s naší třetí čakrou (manipura čakra,solax plexus), která se nachází nad pupíkem. Pokud funguje harmonicky, tak máme zdravé sebevědomí, jen tak se něčeho nezalekneme a jsme odhodlaní jít za svými sny.

Zkuste to v praxi. Ať už stojíte nebo sedíte, tak svěste ramena a úplně zakulaťte záda. Jak se cítíte? Hýříte dobrou náladou a sebevědomím? Myslím, že ne. A teď opak: narovnejte se a uvolněte ramena od uší. Jak je vám? Myslím, že je to o dost lepší, no ne?

Abych vám pomohla ty břišní svaly posílit a zároveň vám dodala energii a sílu, natočila jsem pro vás video právě pro tuto oblast. Má 14 minut, tak to určitě zvládnete 👍 Pokud vás téma čakra jógy láká a rádi byste se dozvěděli více, tak 21. října 2019 spouštím již 3. kolo online kurzu Čakra jóga 7týdenní cesta, více info a reference od žen najdete tady >>>

Martina Doubková

Martina učí jógu 13 let, je maminkou Zuzanky a Gábinky.

Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy.

Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například 7denní jóga výzva pro maminky, Jóga na podporu imunity či Jóga pro pevné a štíhlé tělo najdete zde na webu Jóga Doma.

Komentáře