Jóga pro třetí čakru (solar plexus)

Krásný den,

tak tu máme podzim, brzy se stmívá, ubývá světla a ochlazuje se 🍁 S tím, jak se mění příroda, tak i já mám pocit, že někdy na mě sednou chmury, depresivní nálada, nejraději bych zalezla do peřin a nevylezla. Znáte to? Myslím, že nejsem sama.

Co mi pomáhá, abych se získala energii zpět? Moc ráda teď běhám. Jóga už se venku cvičit nedá, a tak zkrátka mám pocit, že se potřebuju pořádně nadýchat čerstvého vzduchu, jelikož jsem pořád někde zavřená. Potom se ráda protahuju a posiluju.

Co se týče posilování, tak se hlavně věnuji zpevňování centra těla, to myslím potřebuje každý z nás, ať už sportujete nebo ne. A pokud ne, o to víc! Jestli máte sedavé zaměstnání a někdy se neuhlídáte a hrbíte se, břišní svaly moc aktivní nejsou a zleniví. Vaše bříško potřebuje sílu, aby udrželo rovná záda.

Zpevněné centrum je spojené s naší třetí čakrou (manipura čakra,solax plexus), která se nachází nad pupíkem. Pokud funguje harmonicky, tak máme zdravé sebevědomí, jen tak se něčeho nezalekneme a jsme odhodlaní jít za svými sny.

Zkuste to v praxi. Ať už stojíte nebo sedíte, tak svěste ramena a úplně zakulaťte záda. Jak se cítíte? Hýříte dobrou náladou a sebevědomím? Myslím, že ne. A teď opak: narovnejte se a uvolněte ramena od uší. Jak je vám? Myslím, že je to o dost lepší, no ne?

Abych vám pomohla ty břišní svaly posílit a zároveň vám dodala energii a sílu, natočila jsem pro vás video právě pro tuto oblast. Najdete ho v minikurzu 7denní cesta čakrami, který startuje 4. října 👍 

Martina Doubková
Martina učí jógu 15 let, je matkou 2 dcer. Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy. Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například Jóga na dobré ráno nebo 7denní jóga výzva pro pevné bříško najdete zde na webu Jóga Doma. Martina se také věnuje koučinku, kdy pomáhá ženám odblokovat negativní přesvědčení, která jim brání žít naplněný život. Více informací tady>>>
Komentáře