Řekni to a bude to

  1. Řekli jste si někdy něco podobného?
  • Já jí (ho) nemůžu vystát.
  • Mě to tak štve.
  • Nemůžu to skousnout.
  • To mi dělá naschvál.
  • Já se snad zblázním.
  • Proč zrovna já?
  • Už mám toho dost.

Sama to znám. Nedávno mě jedna osoba pěkně vytočila. Tak, že mi div nevyskočilo srdce z hrudi. Zrychlil se mi dech a nevěděla jsem, co si mám se sebou počít. Dusila jsem v sobě ty negativní emoce pod pokličkou a pěkně tam bublaly, protože nemohly ven. Nebylo divu, že jsem přes tu pokličku nemohla polykat a za pár hodin mě bolelo v krku. Proč?

Protože jsem neřekla, co mě trápí.

A pokud to člověk neřekne, je důležité tyto pocity ventilovat nějak jinak. Musí to zkrátka z těla ven. Buď můžete doma křičet z plna hrdla, mlátit do polštáře nebo si zacvičit jógu 🙂 Ano, občas je člověk v takovém stavu, že ho řešení okamžitě nenapadne. Ale později třeba ano. A je lepší něco udělat za pár dní, než za pár let. To už může být krční čakra tak zablokovaná, že může způsobovat horší problémy než jen bolest v krku, kašel, ztuhlou šíji, ale třeba obtíže se štítnou žlázou, problémy se sluchem nebo astma.

Co je to krční čakra a jak se může zablokovat?

Čakry jsou energetická kola. Těch nejhlavnějších má každý člověk sedm. Každá čakra ovlivňuje určité části těla, žlázy a smysly. Pátá čakra – modrá – se jmenuje Višudhi. Zahrnuje ramena, krk, čelist a ústa. Prostřednictvím této čakry vyjadřujeme naše emoce a komunikujeme s vnějším světem. Pokud v sobě nějaké věci dusíme, máme strach se ozvat, říct pravdu nebo jsme uzavření do sebe – to vše může způsobit, že čakra se zablokuje.

Ne nadarmo se říká: Co na srdci, to na jazyku. Tak by to mělo být. Člověk by měl být upřímný k sobě a zkrátka TO říct a nehledět na to, co si budou ostatní myslet. Jak říká kniha Čtyři dohody:

Neberte si nic osobně.

A pokud se člověk bude řídit tímto pravidlem, tak už mu nic nebude bránit v tom, aby říkal to, co opravdu cítí 🙂

Pokud chcete podpořit zdraví krční čakry, bude se vám hodit toto video:

Zajímají vás čakry a rádi byste se o nich dozvěděli více? Pak se vám určitě bude líbit 7týdenní online kurz, kde se čakrám budeme věnovat podrobněji. Vstup do kurzu je právě otevřen a hlásit se můžete do nedělní půlnoci 20. října 2019.

Více info a reference žen z minulých kol najdete zde >>>

🙏 Martina

Martina Doubková

Martina učí jógu 13 let, je maminkou Zuzanky a Gábinky.

Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy.

Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například 7denní jóga výzva pro maminky, Jóga na podporu imunity či Jóga pro pevné a štíhlé tělo najdete zde na webu Jóga Doma.

Komentáře