Jmenuje se po mně :)

Kdo? Co?

Moje jóga studio 🙂

Když byste se mě zeptali před rokem, zda toužím mít vlastní studio, řekla bych vám, že ne, že je to moc starostí. A já přeci podnikám online, abych byla volná a mohla natáčet videa, kdy a kde budu chtít.

Po vlastním prostoru jsem toužila, to ano, byl to můj sen asi 10 let. Vlastně od té doby, co jsem začala s jógou. Toužila jsem mít svůj jógový pokoj, který bych si zařídila podle sebe (chápejte – svíčky, sošky, mandaly…atd) a tam si v klidu mohla cvičit a meditovat. Ale provozovat studio to se mi moc nechtělo.

Když jsem se vrátila z Londýna do Čech v roce 2009, tak mi ten prostor opravdu chyběl. Tedy neměla jsem ho ani předtím, ale teď jsem to pocítila nejvíce, zvláště po tom co se narodila naše první dcera a pak druhá. V malém bytě 2+1 je někdy opravdu problém rozložit podložku a má touha po vlastní místnosti rostla.

Od nového roku hledáme rodinný dům a říkala jsem si, že tam bych tu svoji místnost pak měla. Hlavně jsem cítila, že chci natáčet více videí a nebylo kde! Tedy venku ano, ale to šlo vždy jen na chalupě a bylo to takové nahonem, abych toho stihla za ten týden co nejvíce.

Také jsem si začátkem roku pronajala prostory v Praze na pár hodin na natáčení. Ale zase ten stres, že člověk musí za ten vymezený čas natočit to a to.

Zoufale jsem toužila točit více videí a vysílala vesmíru signály, že já zkrátka potřebuju nějaký svůj prostor, kde můžu tvořit.

Vesmír mě vyslyšel.

Studio, kde jsem učila posledních asi 6 let se zrušilo a já hledala u nás v Čelákovicích nějakou místnost na pronájem. Nikde nic volného nebylo a já začala být nervózní, protože lidé se ptali, kde budu od září učit. A najednou koncem června se místo objevilo 🙂 Doteď nechápu, jak to vesmír všechno krásně zařídil 🙂 Musela jsem být trpělivá a počkat si, ale stálo to za to.

Celé léto jsem přemýšlela, jak se bude jmenovat. Napadaly mě názvy jako studio mandala, namaste, om, čakra atd. Ale když jsem je vygooglila, tak už samozřejmě tyto názvy někdo použil. Napsala jsem si jména členů naší rodiny a zkoušela vymyslet něco originálního, ale nic nevycházelo.

A pak to přišlo.

Honza jednoho dne řekl něco velmi zajímavého. Chápejte, můj projekt Jóga Doma existuje skoro 3 ROKY a nás to za celou dobu nenapadlo!!!!

Víš, že jóga “doma” je vlastně tvoje jméno? DO (Doubková) MA (Martina)?

No jo! Vyvalila jsem oči v úžasu. I když přiznám, že ze začátku se mi ten název moc nezdál, ale po poradě s kamarádkami jsme došly k závěru, že na co vymýšlet něco úplně nového (pro lidi cizího, s čímž si mě nespojí) a nepracovat s tím, co už mám?

Takže vás chci srdečně pozvat do svého Studia Jóga DoMa, které otvírá v neděli 26. listopadu 2017. Těšit se můžete na lekce pro začátečníky, pokročilé, seniory a na kurzy hormonální jógové terapie pro ženy 🙂

Martina Doubková

Martina učí jógu 12 let, je maminkou Zuzanky a Gábinky.

Můžete si s ní zacvičit ve Studiu MarLen v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy pro seniory, začátečníky, pokročilé i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy.

Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například 7denní jóga výzva pro maminky, Jóga na podporu imunity či Jóga pro pevné a štíhlé tělo najdete zde na webu Jóga Doma.

Komentáře