Virabhadrásana 3 – bojovník 3

Do třetice všeho nejlepší, a tak vás dnes naučím třetího bojovníka. Neumíte ještě bojovníka 1? Klikněte sem. A co bojovník 2? Utekl vám? Prostudujte ho tady.

Co si budeme povídat, bojovník 3 je celkem makačka. Ono je něco jiného jen tak stát na jedné noze třeba v pozici stromu, ale když se má člověk ještě naklonit, aby vypadl jako písmeno “T”, to už je tedy jiná. Zvláště když stojíte na té slabší noze. Já to třeba na levé noze moc nedávám a padám. Možná proto tohoto bojovníka v mých videích moc nenajdete 🙂 No jo, musím trénovat.

Návod:

  • Postavte se na konec podložky a vykročte pravou nohou. Chodilo je rovně a prsty směřují dopředu.
  • Pokrčte pravou nohu, přeneste na ni váhu a zvedněte levou nohu. Pomáhá mi, když si představím, že nějaký jeřáb se mi zahákne za patu a táhne nohu nahoru. Tím zajistím, že prsty směřují k zemi. Proč je to důležité? Protože to zajistí, že pánev bude v neutrální pozici a nebude se otevírat levý bok.

  • Zastavte levou nohu, až budete mít pocit, že je ve stejné rovině se zády. Pata tlačí do pomyslné zdi.
  • A co paže? Zkoušejte experimentovat. Nechte je podél těla – to celkem jde. Pak rozpažte, ať jste jako holubička – to je hned jednodušší. Ale potom dejte paže vedle uší. To je změna, co? Je to o dost těžší a nastává boj, aby člověk udržel rovnováhu. Možná se vám začne i klepat noha, což je dobře, aspoň zesílí 🙂
  • Aby byly obě nohy stejně silné, zopakujte i na druhou 🙂

Účinky:

  • Jak jste určitě pocítili, hodně zesílí nohy, zadek a kotníky.
  • Trénujete rovnováhu a koncentraci.
  • Naučíte se trpělivosti a klidu, protože na tuto ásanu se musí pomalu a soustředěně.

Chcete pevné nohy jako z ocele? Mrkněte na můj kurz Jóga pro pevné a štíhlé tělo >>>

Líbí se vám seriál Ásany krok za krokem? Jaké další ásany si přejete rozebrat? Napište dolů do komentáře ⬇⬇⬇

Martina Doubková

Martina učí jógu 12 let, je maminkou Zuzanky a Gábinky.

Můžete si s ní zacvičit ve studiu Jóga DoMa v Čelákovicích, kde Martina vede lekce jógy pro seniory, začátečníky, pokročilé i kurzy hormonální jógové terapie pro ženy.

Pokud rádi cvičíte jógu doma, podívejte se na Martiny YouTube kanál, kde najdete desítky videí pro všechny úrovně obtížnosti. Ucelené videokurzy jako například 7denní jóga výzva pro maminky, Jóga na podporu imunity či Jóga pro pevné a štíhlé tělo najdete zde na webu Jóga Doma.

Komentáře